DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI


Przypominamy, że już w najbliższy czwartek (19 kwietnia) odbędzie się kolejne w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki:)
Zapraszamy o godzinie 16:00. Porozmawiamy o książce "Arabska żona" Tany Valko.

II OGÓLNOPOLSKIE CZYTANIE „JEŻYCJADY”

Dzisiaj rano odbyły się w naszej bibliotece kolejne zajęcia w ramach II Ogólnopolskiego czytania „Jeżycjady”
Tym razem biblioteka w Lipowej gościła u siebie dzieci z Zespółu Szkolno - Przedszkolnego w Słotwinie. Na początku uczestnicy wysłuchali fragmentu książki "Język Trolli", z którym związane było kolejne zadanie - krzyżówka dotycząca twórczości Małgorzaty Musierowicz. W drugiej części zajęć dzieci miały za zadanie przygotować kukiełki bohaterów występujących w utworze - Trolli lub Helmuta Oracabessy. Z każdym z zadań dzieci poradziły sobie z łatwością:) Kreatywność uczestników można obejrzeć poniżej:

 

SPOTKANIE Z AGATĄ KOŁAKOWSKĄ

Wczorajsze popołudnie spędziliśmy z literaturą Agaty Kołakowskiej:)
W ramach działającego w naszej bibliotece Dyskusyjnego Klubu Książki gościliśmy Panią Agatę w naszej bibliotece. Rozmowa dotyczyła twórczości pisarki, ale podjęliśmy również temat współczesnego rynku wydawniczego. Po spotkaniu, każdy zainteresowany Czytelnik mógł uzyskać od naszego gościa dedykację oraz porozmawiać z Panią Agatą osobiście. Bardzo dziękujemy Pani Agacie za odwiedzenie naszej biblioteki, a wszystkich uczestników spotkania zapraszamy na kolejne wydarzenia w naszej bibliotece:)

II OGÓLNOPOLSKIE CZYTANIE „JEŻYCJADY” W LIPOWEJ

9 kwietnia odwiedziliśmy Czytelników z naszej filii biblioteki w Twardorzeczce, a jednocześnie uczniów z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Twardorzeczce w ramach II Ogólnopolskiego Czytania „Jeżycjady”:) Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały fragmentu książki "Tygrys i Róża" Małgorzaty Musierowicz, a następnie ze zniszczonych, starych książek, wykonały piękne jeże, dając tym samym książkom "drugie życie".
Bardzo dziękujemy za uczestnictwo w wydarzeniu, którego głównym organizatorem jest Wydawnictwo „Akapit Press”https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/f4c/1/16/1f642.png


>>